Корзина
58 отзывов
Надежный продавец Prom.ua
 ТОВАРЫ МОЖНО ОФОРМИТЬ В РАССРОЧКУ !!!
+380506945279
+380506945279
+380932911818
+380967067013
Интернет Маркет Электротоваров
+380932911818
serega_191981

Застосування світлодіодів

Застосування світлодіодів
«LED Street»

02.07.15

Світлодіодні світлові прилади підходять практично для будь-якої області застосування. Вони мають безліч переваг перед традиційними системами освітлення, до числа яких відносяться висока енергоефективність і збільшений в 50 разів термін служби, низька вартість обслуговування і заміни, широкий діапазон колірних температур і мільйони відтінків кольорів, випромінюваних за допомогою одного світлового приладу.

 

Саме ця стаття присвячена 10 найважливішим областям застосування світлодіодних світлових приладів, в ній міститься короткий опис одного або декількох світлодіодних джерел світла для кожної з цих областей застосування, а також демонструються приклади успішного застосування світлодіодів по всьому світу.

 

Робоче освітлення

 В офісах та інших виробничих приміщеннях освітлення повинно забезпечувати потрібну кількість світла заданої якості. Освітлювана область може вимагати високій освітленості, контрастності або високої передачі кольору. Класичними прикладами можуть служити письмовий стіл, робоча поверхня для приготування їжі на кухні, стіл для графічного дизайну або креслення, або робоче місце з електронними приладами або слюсарним обладнанням. Згідно Довідкової книзі світлотехнічної товариства Північної Америки (The IESNA Lighting Handbook), для виконання більшості робіт з об'єктами високої контрастності рекомендується освітленість 30-50 фут-кандел (300-500 лк), а для роботи з об'єктами низькою контрастності і малими розмірами ― до 100 фут-кандел (1000 лк).

 

Для освітлення робочого простору іноді використовуються стельові світильники або інше загальне освітлення, іноді ― закріплення або вільно стоять світильники, а іноді ― лінійні світильники, монтовані під навісними шафами. Саме в останньому випадку світлодіодні прилади є ідеальним вибором.

 Фіксована або регульована колірна температура дозволяє забезпечити достатній контраст. Вбудована оптика контролює кути розбіжності пучка і створює освітлення робочої області з дуже малими втратами і без сліпучої дії.

 

Загальне освітлення

 Загальне освітлення білим світлом створюється стельовими світильниками. Загальне освітлення частково протиставлено робочому освітленню, так як воно забезпечує освітлення всієї кімнати або іншого внутрішнього простору, а не цілеспрямоване висвітлення певного робочої ділянки.

 

Як правило, воно призначене для забезпечення достатньої кількості світла для візуального розпізнавання об'єктів і орієнтації в просторі. Ступінь контрасту між рівнями освітленості загального, робітника, акцентного та інших типів освітлення може зробити сильний вплив на атмосферу і емоційний вплив простору. Високий рівень контрасту додає обстановці драматичність, а найнижчий ― створює легку і розслаблюючу атмосферу. Стелю, що висвітлюють підлогу, а не стіни або стелі, можуть створити відчуття драматичності.

 

 

Термін «даунлайт» відноситься до випромінюючим вниз світильників, які вбудовуються в стелю або встановлюються врівень з ним. Такі світильники зазвичай мають круглу або квадратну форму, а також світлові отвори різного розміру і широке або вузьке светораспределение. Як уже згадувалося в розділі 3, правильно сконструйовані світлодіодні світильники випромінюють вниз можуть створювати світловий потік, рівний або перевищує світловий потік, створюваний світильниками ― даунлайт з лампами розжарювання і КЛЛ, при значно більш високої енергоефективності. Конструктивні особливості та вимоги до монтажу світлодіодних світильників випромінюючих вниз зазвичай схожі з традиційними світильниками, тому їх вибір і установка не викликає труднощів.

 

Світлові карнизи

  Світловий карниз ― один із прийомів використовувати відбите світло, при якому лінійні світильники монтуються всередині нікого жолоба. Таким жолобом можна вважати карниз, нішу, кесон чи інші архітектурні елементи, розташовані уздовж стін приміщення поблизу рівня стелі. У карнизах світильники в основному світять знизу вгору ― на стелю або верхню частину стін ― для створення відбитого світла. Подібне освітлення створює легку і розслаблюючу атмосферу, особливо при низькому контрасті між рівнем освітленості від загального відбитого освітлення і рівнями робітника і акцентного освітлення. Світлові карнизи насиченого і змінного кольору застосовуються в основному для створення акцентів і естетичних ефектів.

 

Світильники для карнизів добре підходять як для отримання відбитого світла, так і для створення світлових ефектів. Вони дають спрямоване світло, тому втрати світла значно нижче, ніж в аналогічних світильників з лампами розжарювання або люмінесцентними лампами. Добре сконструйовані світлодіодні світильники для карнизів зазвичай доступні з різною шириною пучка світла, мають пристрої націлювання і фіксації променя для точного регулювання розподілу світла за межами карниза і для усунення тіней і розсіювання світла всередині самого карниза. Ці світильники забезпечують щільне стикування і зводять до мінімуму темні проміжки на карнизі.

 

Так як світлодіодні світильники для карнизів можуть надійно забезпечувати корисний світ протягом тисяч годин, проблеми з виникненням темних плям, наприклад, у високих вестибюлях і коридорах, будуть вкрай рідкісними. Крім цього, світлодіодні світильники створюють холодне світло і не виробляють ІЧ-і УФ-випромінювання, а значить, придатні для використання в музеях, на виставках і в історичних місцях, де традиційне освітлення може стати причиною знебарвлення чорнила і фарб або руйнування тканин, оздоблень або інших чутливих до ІЧ- і УФ-випромінювання матеріалів.

 

Повнокольорові і настроюються білі світлодіодні світильники для світлових карнизів можуть використовуватися для регульованого загального освітлення білим або кольоровим світлом, а також для створення динамічних світлових ефектів зі зміною кольору в нічних клубах, ресторанах, торгових залах та ін.

 

Освітлення стін

 

Прийоми, використовувані для рівномірного освітлення стін, застосовні також для інших великих поверхонь. Вони добре підходять для стін, обшитих дерев'яними плитами або іншими злегка текстурированними матеріалами, так як приховують дефекти поверхні, роблячи її візуально більш рівною. (На противагу цьому, підсвічування стін ковзаючим світлом використовується для виділення текстури нерівних поверхонь, таких як цегляна або кам'яна кладка ― див. Нижче). Освітлення стін найчастіше застосовується в простих мінімалістичні інтер'єрах, таких як музеї сучасного мистецтва, нові офісні приміщення та сучасні квартири. Заливаюче освітлення найкраще підходить для матових стін, так як при глянцевих стінах воно може призвести до появи сліпучих відблисків.

 

Подібно світловим карнизів і відбитому освітленню, підсвічування стін може створити в кімнаті яскраву, привабливу і розслаблюючу атмосферу. Світильники для висвітлення стін зазвичай мають несиметричні лінзи і встановлюються на деякій відстані від стіни або поверхні для отримання такого кута падіння світла, при якому сліпуче дію і затінення від рам та інших об'єктів, встановлених на стіні або на поверхні, мінімальні.

 

Ковзна підсвічування стін

 Освітлення стін ковзаючим світлом є ще одним прийомом, який використовується для освітлення стін і великих поверхонь. На відміну від заливающего освітлення, освітлення стін ковзаючим світлом призначене для виявлення текстури цегляної або кам'яної кладки або інших шорстких або ліпних поверхонь. Світильники для висвітлення стін ковзаючим світлом зазвичай встановлюються дуже близько до освітлюваної поверхні, в жолобі або боксі, розташованому знизу або зверху цієї поверхні. Ефективні світильники для освітлення стін ковзаючим світлом забезпечують високу інтенсивність світла в пучку з відносно вузьким кутом розсіювання.

 

Повнокольорові світильники для освітлення стін ковзаючим світлом дозволяють висвітлювати поверхні, створюючи при цьому яскраві світлові ефекти із зміною кольору, або міняти вигляд кімнати в залежності від пори року, часу доби і т. П.

 

Заливаюче освітлення

 Заливаюче освітлення з одного боку є одним з видів загального освітлення, а з іншого ― одним з видів освітлення вертикальних поверхонь. Для освітлення спортивних майданчиків, а також для підсвічування великих зовнішніх поверхонь архітектурних споруд часто використовуються світильники з металогалогенними лампами високого тиску. Вже існують світлодіодні світильники з надвисокою інтенсивністю світла, здатні скласти конкуренцію традиційним прожекторам світла, що заливає (особливо кольорового) з точки зору експлуатаційних характеристик та енергоефективності.

 

Освітлення доріг, вулиць і площ

 Дороги, вулиці і площі вимагають достатнього, рівномірного освітлення для пішоходів і автомобілів. Світильники вуличного освітлення зазвичай монтуються на опорах або на закріплених на опорах кронштейнах.

 До 2008 в США і Європі в 65% всіх світлофорів і ліхтарів для освітлення тротуарів лампи розжарювання були замінені на світлодіоди. Як і в прожекторному освітленні, світлодіодні джерела світла забезпечують значну економію електроенергії в сфері сигнального освітлення: світлофільтри ламп розжарювання можуть блокувати до 90% світлового потоку світильника.

 У сфері сигнального висвітлення особливо критичні висока надійність і тривалий термін служби світлодіодів, адже заміна ламп обходиться дорого, а несправні світлофори підвищують ризик виникнення аварійних ситуацій. Однак світлодіоди можуть бути не тільки альтернативним рішенням для освітлення тротуарів, вулиць і доріг, але й здатні змінити самі принципи нічного освітлення. Так, світлодіоди можуть бути інтегровані в дорожні покриття, бордюри і захисні огородження.

 Аварійне і утилітарне освітлення

 До аварійного та утилітарному висвітленню відноситься освітлення виходів, високих прольотів промислових будівель, маркерное освітлення, освітлення доків, вибухонебезпечних зон і світлові покажчики для різних промислових та інших застосувань.

 Освітлення виходів та інші види вказівного освітлення призначене для відображення напрямку руху та інформаційних повідомлень. Освітлення покажчиків і проходів допомагає людям орієнтуватися всередині і поза будівлями.

Можливість світлодіодів випромінювати яскраве світло протягом тисяч годин підвищує надійність аварійного освітлення в порівнянні з традиційними джерелами світла.

 

Джерела світла прямого спостереження

 

Такі джерела світла призначені не для освітлення, а для прямого спостереження. Повнокольорові світлодіодні джерела світла прямого спостереження, забезпечені пристроями управління, можуть використовуватися для відтворення складних рухомих зображень і колірних ефектів, наприклад, на великомасштабних відеодисплеями. Лінійні і стрічкові світильники застосовуються для створення двомірних і тривимірних дисплеїв будь-яких розмірів, від невеликих, використовуваних усередині приміщення, до величезних, що займають площу всього фасаду будівлі і видимих ​​з відстані в кілька кілометрів.

Оскільки призначення світлодіодних джерел світла прямого спостереження значно відрізняється від призначення інших світлодіодних джерел світла, їх параметри звичайно вказуються в канделах, нитах або люксах, в яких вимірюється освітленість одиниці поверхні.

 

 Так як відео на базі світлодіодів може виявитися дуже складним завданням, багато компаній, що працюють в області цифрових засобів аудіо візуальної інформації і в області світлотехніки, займаються створенням, розробкою конфігурації, розміщенням та випробуванням дисплеїв. Такі компанії зазвичай розробляють детальні плани, за допомогою яких електромонтери встановлюють світлові прилади в потрібних місцях і з правильною орієнтацією.

Другие статьи