Корзина
58 отзывов
Надежный продавец Prom.ua
 ТОВАРЫ МОЖНО ОФОРМИТЬ В РАССРОЧКУ !!!
+380506945279
+380506945279
+380932911818
+380967067013
Интернет Маркет Электротоваров
+380932911818
serega_191981

Світлодіодні стрічки (LEDstreet)

Світлодіодні стрічки (LEDstreet)

13.08.15

Світлодіодні стрічки (LED strip)
  На даний момент серед матеріалів підсвічування і освітлення широке поширення одержали гнучкі світлодіодні стрічки. Їх також називають світлодіодні смуги або світлодіодні лінійки. Сфери застосування світлодіодних стрічок дуже широка. Це універсальний матеріал, який може застосовуватися там, де необхідне світло, а це незліченна безліч рішень. Ось найбільш популярні з них.
Світловий дизайн інтер'єрів:
-підсвічування підвісних і натяжних стель;
-підсвічування арок і ніш;
-напольная підсвічування;
-підсвічування периметрів приміщень.
Світловий дизайн поза приміщеннями:
-підсвічування контурів будівель;
-світлове акцентування архітектурних елементів;
-підсвічування фонтанів і басейнів.
У зовнішній рекламі:
-позначення контурів рекламних конструкцій;
-освітлення написів і букв;
-створення колірних малюнків;
-освітлення полиць і вітрин в магазинах.
Підсвічування в автомобільному тюнинге:
-підсвічування в салоні та багажнику;
-підсвічування днища;
-светодіодние вії в фарах.
 Меблеве освітлення:
-підсвічування в шафах-купе;
-підсвічування полиць;
-підсвічування торців скляних конструкцій.
Решта варіантів застосування ― це ваша фантазія.


      Основним класифікатором стрічок є спосіб світіння. Якщо світло випромінюється перпендикулярно площині стрічки ― стрічка фронтального світіння. У разі випромінювання паралельно площині ― називається стрічкою бічного світіння. Розглянемо технічні параметри й особливості конструкції різних типів.
      Стрічка складається з тонкої підкладки (0,2-0,25мм.) Діелектричного матеріалу, на який нанесені струмопровідні доріжки. На стрічку встановлені діоди з певним рівномірним проміжком.
     Електрична схема ― це паралельне з'єднання, так званих, модулів. Модуль являє собою послідовне з'єднання трьох світлодіодів і опору. Число з трьох діодів вибрано тому, що найбільш поширеним напругою живлення стрічок є 12 вольт постійного струму і відповідає найбільшому ефекту енергозбереження при даному напрузі.
     Така паралельна схема включення дозволяє проводити незалежне включення окремих модулів, просто кажучи розрізати стрічку на відрізки. Для цього на підкладці нанесена розмітка із зазначенням місця розрізання. З обох сторін модуля є контактні площадки для підключення проводів. На лицьову поверхню завдано прозорий лак для діелектричної захисту струмопровідних доріжок. На зворотному боці стрічки завдано двосторонній скотч, за допомогою якого можна приклеїти її до практично будь-якої гладкої поверхні (метал, скло, гіпсокартон, дерево та ін.)
     Підкладка може виготовлятися в двох варіантах: білої і коричневою. Для того, щоб більше відповідати фону, на яку встановлюється стрічка.
    В якості джерел світла на світлодіодним стрічці найбільш поширені SMD діоди 3528. Такі діоди володіють радом переваг в порівнянні з круглими DIP діодами 3-5мм в діаметрі. SMD діоди більш компактні, надійні, мають широкий кут світіння 120-160 градусів.
    Існують стрічки на які встановлюють SMD світлодіоди серії 5050. Це більш потужний діод, так як в його корпусі міститься 3 чіпа 3 в 1. Такі стрічки є одними з найяскравіших зараз. Світлодіоди 5050 можуть мати кристали з різним кольором світіння в одному корпусі. Такі діоди називають RGB (червоний, зелений, синій). Застосовуючи RGB або DMX контролери можна отримувати різні кольори світіння стрічки.
    Основним параметром світлодіодної стрічки є щільність діодів в одному метрі. Найбільш поширений варіант з щільністю 60 шт. на метр у SMD діодів 3528. У такої стрічки модуль, що складається з трьох діодів, має довжину 50мм, отже, така і кратність різання.
    Різна щільність установки діодів на стрічці дає різну яскравість світіння погонного метра. Така різноманітність дозволяє підібрати необхідний тип стрічки для різних завдань: від рівномірного розподілу світла на великій довжині, або боле яскравого зосередження на малих ділянках. Слід зауважити, що стрічки з щільністю більше 60 діодів в одному метрі при роботі мають властивість нагріватися. Тому для надійної і тривалої роботи рекомендується кріпити їх на тепловідвідних поверхнях. В якості таких поверхонь може бути алюмінієвий профіль, кераміка, скло. Не рекомендується обмежувати вільний доступ повітря до поверхні стрічки, наприклад, заливаючи її клеєм або силіконом. Для захисту від зовнішніх впливів існують вологозахисні стрічки, мова про які піде далі в цій статті.
    Для деяких завдань освітлення зручно застосовувати стрічки, світло від яких виходить паралельно площині. Їх називають «стрічки бокового світіння». Код такої стрічки починається з SID.

Вологозахисні СТРІЧКИ
При необхідності зробити освітлення або підсвічування поза приміщенням, застосовують стрічки вологозахисного виконання. Існує три основні різновиди захисту.
Тип-А. Ступінь захисту IP65. Являє собою порожню прямокутну оболонку з силікону, в якому знаходиться стрічка. Для кріплення до поверхні може застосовуватися як двосторонній скотч, так і спеціальні кліпси.
Тип-В. Ступінь захисту IP67. Являє собою прозорий матеріал, який наноситься на верхній шар стрічки, заливаючи діоди, і струмопровідні доріжки і, захищаючи тим самим від зовнішніх впливів.
Тип-С. Ступінь захисту IP68. Являє собою п-подібну підкладку, в який поміщена стрічка, а верхній лицьовий шар залитий прозорим силіконом. Стрічки з будь-яким типом вологозахисту можуть застосовуватися як всередині так і зовні приміщень. Тип-С може використовуватися безпосередньо у водному середовищі, подсветках фонтанів і басейнів.
Кожен тип незахищеною стрічки відповідає такій же стрічці, але захищеною.

Другие статьи