Корзина
58 отзывов
Надежный продавец Prom.ua
 ТОВАРЫ МОЖНО ОФОРМИТЬ В РАССРОЧКУ !!!
+380506945279
+380506945279
+380932911818
+380967067013
Интернет Маркет Электротоваров
+380932911818
serega_191981

Підготовка світлодіодним стрічки до монтажу. Як подовжити дроти?

Підготовка світлодіодним стрічки до монтажу. Як подовжити дроти?
Підготовка світлодіодним стрічки до монтажу. Як подовжити дроти?

15.12.16

Зараз ми розповімо, як грамотно і правильно потрібно проводити монтаж світлодіодної стрічки. Ви завжди, можете зробити все по своєму, вам ніхто не забороняє, але пам'ятайте, що результат буде швидше за все відповідний! Але краще, звичайно, зробити все правильно і на совість.

Наш багаторічний досвід говорить, що величезна кількість проблем, якихось несправностей, дрібних нервують недоліків, виникає саме через неправильне монтажу.

Мабуть варто почати з самої стрічки. 90% всієї стрічки поставляється з Китаю. І якщо раніше, стрічка йшла вже з так званими "Конектор" (виделками), то тепер (останні півроку), вся стрічка йде просто з проводами. (Для прикладу візьмемо відкриту RGB стрічку SMD 5050).

 

У такому вигляді, світлодіодна стрічка не придатна для монтажу

 

Звернемо увагу, що стрічка зазвичай купується, для підсвічування саме стельових ніш. А це означає, що монтаж буде проводиться в важкодоступних місцях, нагорі. В таких умовах, весь набір, повинен бути вже зібраний, а всі елементи надійно закріплені, і впевнено тримаються. У разі несправності швидше за все, поправити нагорі нічого вже не вийде, і доведеться демонтувати весь набір.

Стандартної довжини проводів зазвичай не вистачає, і тримаються вони не надто впевнено, іноді можуть коротити між собою, і дуже часто вискакують з роз'ємів контролера або підсилювача, чому стрічка постійно щось не працює, то блимає. Щоб не мучитися, і не витрачати нерви, варто дроти, перепаять.

Видалення рідних проводів

 

Візьмемо 4 дроти потрібної нам довжини (зазвичай вистачає по 20 сантиметрів). Провід обов'язково беріть різних кольорів, а найкраще, за кольором кристалів в стрічці. Ми так і зробили. Взяли: червоний, синій, зелений і жовтий (для харчування) дроти. Можна все звичайно зробити і одноколірними проводами, але ДУЖЕ велика ймовірність, що ви заплутаєтеся, і потім довго будете розбиратися, що і куди потрібно підключати на наступному відрізку.

Провід беріть з перетином 0,75 мм., Обов'язково багатожильний (для гнучкості). З одного кінця знімаємо 10 мм. ізоляції, з іншого 5 мм.

Далі, вам потрібно купити в магазині спеціальні наконечники для проводів, з перетином 0,75 мм. Як вони виглядають, дивіться на фотографії нижче ...

Перетин наконечників зазвичай вказується на упаковці.

Тепер нам потрібен так званий "Обтиск" для наконечників. Це ось такий спеціальний пристрій, що чимось нагадує плоскогубці, варто в магазині приблизно 2 тисячі рублів. Його використовують професіонали електромонтажники. У вашому випадку, швидше за все, крім як для наших маніпуляцій, вони вам більше не знадобляться (сумно звичайно, але ви ж хотіли знати як правильно монтувати стрічку своїми руками). Як виглядає обтиск, дивіться нижче.

Обтиск для наконечників.

Одягніть наконечник, на кінець дроту, у якого ми оголили 10 мм.

 

Наконечник надаватися на провід

 

Далі, візьміть інструмент, вставте провід з наконечником в нього, і обіжміть. Не варто для цього використовувати плоскогубці, і тим більше зуби, нічого доброго з цього не вийде, повірте гіркому досвіду.

 

Обтиск наконечника за допомогою спеціального інструменту

 

У нас вийшли акуратні і надійні дроти, які будуть добре контактувати і щільно триматися при з'єднанні з контролером, підсилювачем або блоком живлення.

 

Професійний підхід до справи

Це була проста частина. Тепер про складне. Треба припаяти дроти до світлодіодним стрічці. Робити самостійно це варто, тільки якщо ви ДУЖЕ впевнені в своєму таланті володіння паяльником. При пайку, найближчий світлодіод, знаходиться дуже близько до місця пайки, і сильно нагрівається. Якщо ви будите паяти неакуратно, то найближчий світлодіод перегорить, а разом з ним, не працюватимуть і два наступних. Доведеться обрізати цей шматок і пробувати все спочатку. Використовуйте паяльник приблизно на 25 ват, каніфоль і припій. Провід ретельно залудити.

Лудить дроти каніфоллю і припоєм

 

"Чому просто так не увіткнути дроти?" - Запитаєте ви. Спробуйте, відповім я вам. Справа ваше і вирішувати вам. Ми вважаємо, що потрібно робити або добре, або взагалі не робити. Якщо робити добре те виглядати це буде так ...

 

Провід припаяні до світлодіодним стрічці

Загалом, все готово, залишилося тільки заізолювати місце пайки. Можете перемотати ізолентою, але краще зробити по-іншому. Про те, як краще ізолювати місце пайки світлодіодної стрічки, читайте в нашій наступній статті.

 

 

Источник: Компания Ledstreet Галутва Сергей

Другие статьи