Корзина
58 отзывов
Надежный продавец Prom.ua
 ТОВАРЫ МОЖНО ОФОРМИТЬ В РАССРОЧКУ !!!
+380506945279
+380506945279
+380932911818
+380967067013
Интернет Маркет Электротоваров
+380932911818
serega_191981

Цифрові мультиметри: призначення і використання

Цифрові мультиметри: призначення і використання
Цифрові мультиметри: призначення і використання

27.12.16

 

На сьогоднішній день, вимірювання є одним з найбільш важливих моментів в інженерної діяльності. Ніяке будівництво або машинобудування не може здійснюватися без точних вимірювань, наприклад, маси або розмірів певних виробів. Разом з розвитком радіоелектроніки перед інженерами постають більш нові завдання, і як би там не було людина не може «на око» виміряти параметри електричного струму. Виходячи з цього, потрібні спеціальні прилади, які можуть перетворити напругу, струм, або частоту, так, щоб воно обчислювалося саме в кількісному значенні. Ніяка установка складної побутової та професійної техніки, а також її налаштування, виправлення помилок, які були допущені при монтажі, не може обійтися без сучасних приладів. І в даній статті ми опишемо функціонал одного виду таких приладів - мультиметра.
    Якогось конкретного визначення поняття мультиметра немає, так як мультімутром можуть називати абсолютно будь-який прилад, який може виміряти більше одного параметра. На практиці мультиметром зазвичай називають апарат, який вимірює постійне і змінне напруга, а також струм, опір і т. Д. Існують окремі універсальні вимірювальні пристрої, які можуть вимірювати ємність, температуру, здійснювати «прозвонку», фіксувати правильність роботи транзисторів і діодом. Так само є мультиметри в яких вбудовані генератори випробувальних сигналів на кілька частот. Загалом на сьогодні можна вибрати такий мультиметр, який підійде для широкий спектр необхідної.

    Хороший, в міру якісний цифровий мульти метр за ціною може вийде навіть дешевше звичного аналогового вимірювача, який поширений серед старшого покоління інженерів. Споживання електроенергії цифрових мультиметров настільки мала, що робота його без забеми батарейки може досягати декількох років, а при частій експлуатації - до року. Тому випуск портативних мулльтіметров набагато більше, ніж стаціонарних (настільних).

    Чим меншою мірою відхилення виміру цифрового мультиметра тим, як прийнято, він цінніший, і за розмірами він більше.

    Такий момент пов'язаний з використанням прецизійних резисторів і конденсаторів, розміри яких набагато більше ніж в інших приладах.

Все більшої популярності набувають саме цифрові мультиметри, їх можна підключати до комп'ютерів, а це дозволяє, наприклад, побудувати графік коливання будь-якого з параметрів, що вимірюються. За ціною такі мультиметри стоять в діапазоні 100-150 доларів. Сьогодні, на ринку електроприладів настільки великий вибір мультиметров, що з легкістю можна підібрати його таким чином, щоб він відповідав абсолютно всім вимогам.

   

    Яким же чином працювати з мультиметром?

    Для початку розберемо по порядку його функції, які виконуються, встановлюючи регулятором певні параметри:

 

1. ACV - функція, за допомогою якої виконуються вимірювання змінної напруги (2 положення 200 і 750 Вольт). Для домашньої електромережі підходить 750В.

2. DCA - за допомогою цієї функції вимірюється сила постійного струму або ампер. Призначена для фіксування малої величини струму, тому в практиці не використовується.

3. hFE - фіксує коефіцієнт передачі транзистора.

4. Генератор прямокутних імпульсів.

5. «Прозвонка» для виявлення цілісності ланцюга, дроту. При використанні, коли клеми замкнуті, йде звуковий сигнал і відображає опір в Ом, в разі, коли коло замкнуте, або іншими словами ланцюг не пошкоджена.

6. Функція яка дозволяє виміряти опір в п'яти максимальних межах 200 Ом, 2000 Ом або 2 кОм, 20 кОм, 200 кОм, 2000. кОм або 2 мОм. На практиці використовується два положення 2000 Ом і 2000 кОм.

7. DCV - функція, за допомогою якої виконуються вимірювання постійної напруги в межах 5 меж 200 мВ, 2000. мВ або 2 В, 20 В, 200 В і 1000 В.

 

  У разі, якщо на циферблаті мультиметра висвічується одиниця, то межа заданий не вірно, в разі якщо «-» (мінус) - слід поміняти місцями клеми, а в разі якщо батарейка - в мультиметри низький заряд харчування.

 

    Як зробити «прозвонку» мультиметром

Для цього ми повинні поставити важіль перемикача в режим прозвонки, і в цей же час замикаємо клеми. Після виконаних дій мультиметр повинен видавати звуковий сигнал, а потім на екрані має висвітиться значення нуль, або трохи вище. Варто помітити, що звуковий сигнал спрацьовує лише до 80 Ом. Після, виконуємо перевірку з різних сторін на цілісність електросхему, а також всі з'єднання.

 

   

Як перевірити акумулятор мультиметра.

Відзначимо те, що на той випадок якщо ми перевіряємо автомобільний акумулятор, потрібна спеціальна навантажувальна вилка. Вона найякісніше виконує вимір напруги під навантаженням.

Що стосується звичайних пальчикових акумуляторів, то для їх перевірки потрібно поставити важіль перемикача на максимум вимірювання постійного струму, а потім не більш ніж на половину секунди замкнути його дротом і подивитися свідчення. Більше половини секунди не варто тримати, тому що це погіршує роботу апарату.

Для одно- або дво-вольтних акумуляторів струм КЗ повинен становити не менше 2А.

 

    Як виміряти опір мультиметром.

Відразу варто відзначити що опір в розетці і в батарейці неможливо виміряти мультиметром. Однак в лампочці або обігрівачі це можна легко здійснити, це робиться з метою виявлення цілісності і працездатності.

 

    При правильному виборі та купівлі мультиметра, перш за все варто врахувати наявність потрібного вам функціоналу і область застосування. У свою чергу, потрібно звернути увагу на корпус приладу: його захищеність входів від пошкодження струмів під час подачі високої напруги. Допускається вибрати апарат з корпусом, захищеним від ударів і вологи. При виборі цифрового мультиметра обоб чином слід звернути увагу на точність вимірювань, і його похибка. Правильно підібраний мультиметр може стати цінним кишеньковим помічником.

   Купити цифровий мультиметр можна на нашому інтернет-складі електрики www.ledstreet.com.ua Ми надаємо широкий асортимент електротехнічної продукції. У разі виникнення будь-яких питань, ви можете звернутися до нашого менеджера, і будьте впевнені в їх вирішенні.

Другие статьи